ترجمه تخصصی روان شناسی

شبکه‌ای از مترجمین و ارزیابان حرفه‌ای

ترجمه تخصصی روان‌شناسی، لزوم و چگونگی

روان‌شناسی یکی از شاخه‌های علوم انسانی و علم کاربردی مطالعه‌ی رفتار و فرایندهای ذهنی بر اساس یافته‌های علمی و آزمون شده است. متون تخصصی رشته‌ی روان‌شناسی سرشار از اصطلاحات، واژگان و مفاهیم علمی پیچیده و کاملا تخصصی است و ترجمه‌ی آن نیاز به تسلط مترجم بر مفاهیم علمی این حوزه دارد. به همین جهت ترجمه‌ی قابل قبول این متون تنها توسط دانش‌آموختگان و مترجمین تخصصی این رشته مقدور است، زیرا در غیر این‌صورت ممکن است در حین ترجمه‌ی مطالب مفاهیم به‌صورت نادرست و ناکافی ترجمه شوند و باعث گمراهی مخاطبین شوند. دپارتمان ترجمه تخصصی روان شناسی ترجمانو متشکل از مترجمین مجرب دارای تحصیلات تکمیلی در این رشته است. گروه ترجمانو با دسترسی به چنین شبکه‌ای از مترجمین، این امکان را فراهم کرده است تا مشتریان ما از ترجمه با کیفیت و تخصصی در حوزه‌ی روان‌شناسی بهره‌مند گردند.

بی‌شک مهم‌ترین دغدغه‌ی شما عزیزان بهره‌مندی از مترجمین متخصص، ترجمه با کیفیت و قیمت مناسب در کوتاه‌ترین زمان ممکن است و گروه ترجمانو خود را موظف به ارائه‌ی خدماتی با این ویژگی‌ها می‌داند. می‌توانید در مورد چرایی اعتماد به ترجمانو در اینجا بیشتر بخوانید. هم‌چنین برای دانستن مزایای خدمات ترجمه متن در ترجمانو به این صفحه مراجعه نمایید.

ترجمه روان شناسی

دپارتمان ترجمه تخصصی روان شناسی ترجمانو

ترجمانو برای عمل کردن درست به تعهدی که در قبال مشتریان خود، راجع به انجام ترجمه های تخصصی متون و مقالات رشته های مختلف دارد، دپارتمان ترجمه تخصصی روان شناسی را با بیش از ۵۰ مترجمِ دارای تحصیلات دانشگاهی در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری در گرایش‌های مختلف رشته روان شناسی شامل روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی خانواده درمانی، روان‌سنجی، روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان و … تشکیل شده است. تمامی مترجمین این دپارتمان، پیش از ورود به شبکه ترجمه ترجمانو در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و نمره قابل قبولی کسب کرده‌اند، سپس در فرآیند آموزش و ارتقاء ترجمانو قرار گرفته و با افزایش تجربه، قابلیت‌‌های آن‌ها توسط ارزیابان حرفه‌ای بهبود یافته است و می‌توان مطمئن بود که نه تنها در ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی روان شناسی توانمند هستند، بلکه ترجمه فارسی به انگلیسی تخصصی این رشته را نیز به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند. لازم به ذکر است کلیه مترجمین تخصصی در تمامی سطوح همواره از لحاظ کیفیت انجام ترجمه های تخصصی مورد ارزیابی ارزیابان مجرب ترجمانو قرار گرفته و همواره از لحاظ علمی و تخصصی آنالیز می‌شوند. این روش خود باعث به روز رسانی اطلاعات تخصصی مترجمین شده و باعث ارتقاء سطح دانش علمی و تخصصی آن‌ها می‌گردد.

در ذیل نمونه اصطلاحات رشته‌ی روان‌شناسی و ترجمه مناسب آن‌را مشاهده می‌کنید.

پاره‌ای از اصطلاحات تخصصی در ترجمه تخصصی روان‌شناسی

Action Potential: ترادف منظم نوسانات الکتریکی کوچک همراه با فعالیت فیزیولوژیکی عضله یا عصب‌
Amacrine Cells: سلول‌هایی در شبکیه که نورون‌های دو قطبی را با نورون‌های ردیف دوم مرتبط می‌سازد.

Association Cortex: نواحی ارتباطی. مناطقی از مغز که فرض می‌شود “فرآیند‌های روانی عالی” مثل تفکر، استدلال، و نظایر آن‌ها در آن ناحیه روی می‌دهد.
Automatic Process: فرآیند خودکار. در روان‌شناسی شناختی، هر فرآیند بخوبی آموخته شده که بدون تعمق عمدی و آگاهانه روی می‌دهد. رانندگی “اتوماتیک” یک راننده مجرب مثال خوبی برای این مورد است.

ترجمه تخصصی روان شناسی

نحوه ثبت سفارشات ترجمه تخصصی روان شناسی

شما عزیزان می‌توانید ترجمه انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی کلیه متون، کتب، مقالات، مجلات تخصصی روان‌شناسی اعم از ترجمه‌ی متون تخصصی روان‌شناسی بالینی، ترجمه متون تخصصی روان‌شناسی خانواده درمانی، ترجمه متون تخصصی روان‌سنجی، ترجمه متون تخصصی روان‌شناسی صنعتی و سازمانی، ترجمه متون تخصصی روان‌شناسی بالینی کودک و نوجوان، ترجمه متون تخصصی ترجمه کتاب‌های روان‌شناسی و … را به گروه ترجمانو بسپارید و از خدمات ما بهره‌مند شوید.

سایت ترجمانو، خدمت ترجمه تخصصی متون رشته روانشناسی را برای شما عزیزان فراهم نموده است. برای ثبت سفارش ترجمه تخصصی روان شناسی، کافیست به بخش ثبت سفارش ترجمه مراجعه فرمایید.