ترجمه تخصصی مدیریت

شبکه‌ای از مترجمین و ارزیابان حرفه‌ای

ضرورت انتخاب مترجم تخصصی برای ترجمه تخصصی مدیریت

عبارت disruptive technologies را در نظر بگیرید. تقریبا می‌توان مطمئن بود که بیشتر دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته مدیریت با این مفهوم آشنا هستند. اما مشکل زمانی آغاز می‌شود که یک مترجم دارای تحصیلات دانشگاهی در رشته‌ای غیرمرتبط با مدیریت بخواهد آن را ترجمه کند. فرقی نمی‌کند که این مترجم کارشناسی ارشد یا حتی دکتری چه رشته‌ای را دارد، به تجربه می‌توانم به شما بگویم که برای او چنین اصطلاحی “فناوری مخرب”! معادل‌سازی خواهد شد. یعنی ترجمه‌ و درکی کاملا نادرست برای یک اصطلاح تخصصی مدیریت که ترجمه صحیح آن “فناوری بنیان‌کن” یا “فناوری برافکن” است. این موضوع نه فقط برای این اصطلاح که تقریبا برای هر نوع ترجمه متون تخصصی مدیریت صدق می‌کند. این تنها مثالی از یک ترجمه تخصصی متون مدیریت بود که ممکن است در هر سفارش ترجمه مقاله و یا ترجمه کتاب تخصصی رشته مدیریت نمود پیدا کند در حالی که تمامی مقالاتی که در ژورنال‌های این رشته مانند Academy of Management Review، Journal of Marketing، Strategic Management Journal و یا مجلات و کتاب‌هایی از این دست چاپ می‌شوند پر است از اصطلاحاتی که نیاز به ترجمه تخصصی مدیریت دارد و هیچ فردی جز یک دانشجوی کارشناسی ارشد یا دکتری گرایش‌های مختلف این رشته نمی‌تواند آن‌ها را به درستی برای شما ترجمه کند.

برای مشاهده قیمت خدمات ترجمه کلیک کنید

برای ثبت سفارش ترجمه تخصصی مدیریت کلیک کنید

برای مشاوره در زمینه ترجمه تخصصی مقالات و کتب مدیریت می توانید همین حالا با پشتیبانی ترجمانو در تماس باشید

۰۹۱۲-۹۴۶-۴۷۸۵ (همه روزه از ۹ صبح الی ۹ شب)

شبکه ترجمه تخصصی ترجمانو برای حل این مشکل راهکاری در نظر گرفته است. ایجاد دپارتمان ترجمه تخصصی متون مدیریت. شبکه ترجمه تخصصی ترجمانو برای حل این مشکل راهکاری در نظر گرفته است. ایجاد دپارتمان ترجمه تخصصی متون مدیریت.

 

دپارتمان ترجمه تخصصی مدیریت در ترجمانو

این دپارتمان با بیش از ۷۰ مترجم دارای تحصیلات دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری گرایش‌های مختلف مدیریت شامل مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و تکنولوژی، مدیریت فناوری اطلاعات، مالی و حسابداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت اجرایی، هتل‌داری و گردشگری، بیمه، کارآفرینی، آینده‌پژوهی و … تشکیل شده است. پیش از این در خصوص اهمیت تسلط مترجمین به هر کدام از گرایش های تخصصی این رشته صحبت کردیم و به این موضوع اشاره کردیم که برای انجام یک ترجمه تخصصی مقاله مدیریت در یک گرایش خاص یا انجام یک ترجمه کتاب مدیریت از هرکدام از گرایش های این رشته، نیازمند تسلط کامل مترجم آن به گرایش مورد نظر است تا بتواند معادل یابی تخصصی لازم را برای هر کدام از اصطلاحات تخصصی متن پیش رویش داشته باشد. از همین رو ترجمانو برای ایجاد چنین فضایی در ساختار شبکه مترجمین خود، سیستمی را طراحی نموده است تا بتواند مترجمین تخصصی گرایش های مختلف این رشته را بطور دقیق، بررسی و ارزیابی نموده و الزامات یک ترجمه تخصصی مدیریت را فراهم آورد.

به این ترتیب تمامی مترجمین پیش از ورود به شبکه در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و نمره قابل قبولی کسب کرده‌اند، سپس در فرآیند آموزش و ارتقاء ترجمانو قرار گرفته و با افزایش تجربه، قابلیت‌‌های آن‌ها توسط ارزیابان حرفه‌ای بهبود یافته است و می‌توان مطمئن بود که نه تنها در ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی مدیریت توانمند هستند، بلکه ترجمه فارسی به انگلیسی تخصصی مدیریت را نیز به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند. شایان ذکر است که فرآیندهای بررسی و ارزیابی کیفی مترجمین تخصصی مدیریت در ترجمانو به همین توضیحات خلاصه نمی‌شود و تمامی مترجمین پذیرفته شده در آزمون‌های مختلف ترجمانو همواره بصورت ماهیانه و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازات دوره‌ای خود را از تیم ارزیابان ترجمانو دریافت می‌کنند.

 

ترجمه تخصصی مدیریت

فرآیند ترجمه متون تخصصی مدیریت در ترجمانو

مترجمین پس از گذراندن مراحلی که در بخش قبل توضیح داده شد دارای پنل کاربری اختصاصی در سیستم آنلاین ترجمانو می شوند و در نقطه شروع همکاری خود با گروه مترجمین تخصصی ترجمانو قرار می گیرند. بگذارید کمی بیشتر در این خصوص توضیح دهم. هر سفارش ترجمه پس از آن که در وب‌سایت ترجمانو ثبت و فرآیند پرداخت آن توسط مشتری انجام شود وارد سیستم تخصیص مترجمین ترجمانو می‌شود. هر سفارش ترجمه پس از آن که در وب‌سایت ترجمانو ثبت و فرآیند پرداخت آن توسط مشتری انجام شود وارد سیستم تخصیص مترجمین ترجمانو می‌شود. این فرآیند بصورت کاملا آنلاین طراحی شده و مشتریان وب سایت ترجمانو تنها با آپلود فایل مورد نظرشان برای ترجمه و دریافت زمان و قیمت ترجمه سفارش خود، سطح کیفی مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از پرداخت مبلغ سفارش خود منتظر دریافت فایل ترجمه خود در تاریخی که سیستم به آنها اعلام کرده است می شوند.

حالا نوبت سیستم تخصیص سفارشات ترجمانو فرا می رسد. بسته به اینکه سفارش برای ترجمه فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی باشد، زمینه تخصصی و همچنین سطح کیفیت آن، مترجمینی که در سطح کیفی متناسب با سفارش قرار دارند و رشته تحصیلی آن‌ها نیز هماهنگ با متن باشد می‌توانند سفارش را مشاهده کنند. مثلا متون تخصصی مدیریت را صرفا مترجمینی می‌توانند مشاهده و انتخاب کنند که رشته تحصیلی آن‌ها یکی از گرایش‌های مدیریت باشد. البته در نظر داشته باشید که ترجمه تخصصی تنها برای سطوح خوب و عالی انجام می‌گیرد و سطح متوسط تنها برای ترجمه متون عمومی مناسب است. حالا سیستم باید از میان مترجمینی که برای انجام ترجمه متن تخصصی مدیریت مورد نظر اعلام آمادگی کردند، یک مترجم را انتخاب نماید و پیغام مناسب جهت شروع سفارش را به مترجم منتخب نمایش دهد.

این انتخاب براساس امتیازات کسب شده توسط مترجمین و همچنین میزان اعتبارشان در ارزیابیهای صورت گرفته سفارشات قبلی شان صورت می پذیرد و سفارش به مترجم دارای امتیاز بالاتر تخصیص می شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که توزیع عادلانه ای از سفارشات برای مترجمین صورت می پذیرد و در عین حال سیستمی رقابتی جهت افزایش کیفیت و تعهد مترجمین شبکه ترجمانو فراهم می آورد که این روش خود نیز عاملی است بر افزایش رضایت مشتریان از انجام ترجمه متون و مقالات تخصصی مدیریت. پس از آن که سفارش به مترجم تخصیص داده شد، ترجمه آغاز می‌شود. پس از تکمیل فرآیند ترجمه در تاریخ مشخص شده فایل ترجمه آپلود می‌شود. اگر سفارش در سطح عالی پرداخت شده باشد، پیش از تحویل به مشتری لازم است ارزیاب تخصصی دپارتمان ترجمه تخصصی مدیریت ترجمانو کیفیت کار را بررسی کند و در صورت تایید، فایل ترجمه به صورت تایپ شده برای مشتری ارسال می‌شود.

 

ترجمه تخصصی مدیریت

معرفی جدیدترین کتاب‌های تخصصی مدیریت برای ترجمه

دپارتمان ترجمه تخصصی مدیریت ترجمانو هر سال اقدام به شناسایی جدیدترین و معتبرترین کتاب های رشته مدیریت می کند. این کتاب ها در گرایش های مختلف مدیریت منتشر می شود و افراد می توانند با بررسی آن ها کتاب مورد نظر خود را برای ترجمه انتخاب و به ترجمانو سفارش دهند. در زیر لیست این کتاب ها برای سفارش ترجمه تخصصی مدیریت معرفی شده است:

از آنجایی که گرایش‌ها و موضوعات مربوط به رشته مدیریت بسیار متنوع و وسیع می‌باشد، ترجمانو تیمی متخصص از کارشناسان ارشد و دکتری رشته مدیریت را جهت جستجو و پیشنهاد کتاب مورد نظر شما متناسب با تخصص و گرایش علمی شما بصورت سفارشی فراهم آورده است که به راحتی می‌توانید با تماس از طریق تمامی روشهای ارتباطی ما از چگونگی انجام این فرآیند مطلع شوید.

در نظر داشته باشید که فرآیند انتخاب یک کتاب مناسب در حیطه تخصصی هر رشته، فرآیندی بسیار تخصصی و پیچیده است و مستلزم آشنایی کامل با سیستمهای آنلاین پایگاه داده ای کتاب های معتبر دنیاست و انتخاب یک کتاب مناسب برای ترجمه یکی از مهمترین بخش های انجام کار ترجمه محسوب می شود. ترجمانو با در اختیار داشتن دانش دپارتمان تخصصی چاپ و انتشار کتاب خود، شما را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا رایگان راهنمایی می کند و فرآیند ترجمه و چاپ کتاب شما را تسهیل می نماید. کافیست از طریق یکی از راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید تا مشاوران تخصصی ما از ترجمه تا انتشار کتاب را در کنارتان باشند.

 

برای مشاوره در زمینه ترجمه تخصصی مقالات و کتب مدیریت می توانید همین حالا با پشتیبانی ترجمانو در تماس باشید

۰۹۱۲-۹۴۶-۴۷۸۵ (همه روزه از ۹ صبح الی ۹ شب)