ترجمه تخصصی مهندسی صنایع

شبکه‌ای از مترجمین و ارزیابان حرفه‌ای

ترجمه تخصصی مهندسی صنایع را چگونه شناسایی کنیم؟

مهندسی صنایع شاخه‌ای از مهندسی است که به بهینه‌سازی سیستم‌ها، فرآیندها و سازمان‌ها می‌پردازد.  بر اساس تعریف انجمن مهندسی صنایع و سیستم‌ها (Institute of Industrial and Systems Engineers)، مهندسین صنایع به این مسئله پاسخ می‌دهند که چگونه می‌توان کارها را بهتر انجام داد. این افراد به مهندسی فرآیندها و سیستم‌ها به منظور ارتقاء کیفیت و بهره‌وری آن‌ها می‌پردازند. این رشته با گرایش‌های مختلف و تخصصی به خصوص در مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل بهینه‌سازی سیستم‌ها، مدیریت نوآوری و فناوری، سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی، آینده‌پژوهی، سیستم‌های مالی، لجستیک و زنجیره تامین و مدیریت پروژه نیازمند بکارگیری مترجمین تخصصی و آشنا با مفاهیم و موضوعات رشته است. ترجمه تخصصی مهندسی صنایع از جمله مقالات منتشر شده در مجلات معتبری نظیر Journal of Operations Management ، Production and Operations Management و International Journal of Production Economics  تنها از عهده کسانی بر می‌آید که حداقل در سطح کارشناسی در این رشته تحصیل کرده باشند.

برای مشاهده قیمت خدمات ترجمه کلیک کنید

برای ثبت سفارش ترجمه تخصصی مهندسی صنایع کلیک کنید

برای مشاوره در زمینه ترجمه تخصصی مقالات و کتب مهندسی صنایع می توانید همین حالا با پشتیبانی ترجمانو در تماس باشید

۰۹۱۲-۹۴۶-۴۷۸۵ (همه روزه از ۹ صبح الی ۹ شب)

واضح است که افراد با تحصیلات حتی دکتری تخصصی در رشته‌های نامرتبط مانند مهندسی عمران، متالورژی و … به دلیل ماهیت تخصصی عبارات مورد استفاده در کتاب‌ها و مقالات تخصصی مهندسی صنایع امکان ترجمه صحیح آن‌ها را نخواهند داشت. شبکه ترجمه تخصصی ترجمانو برای حل این مشکل، سعی در ایجاد یک تیم کاملا تخصصی از فارغ التحصیلان این رشته از علوم مهندسی نموده است و تجربیات اساتید مختلف این حوزه از علوم مهندسی را جهت هر چه بهتر انجام دادن ترجمه دانشگاهی در این سطح را برآورده ساخته است. از این رو توانسته است در زمینه ترجمه تخصصی مهندسی صنایع عملکردی قابل قبول ارائه دهد.

 

دپارتمان ترجمه تخصصی متون مهندسی صنایع در ترجمانو

این دپارتمان با بیش از ۵۰ مترجم دارای تحصیلات دانشگاهی در سطح کارشناسی ارشد و دکتری گرایش‌های مختلف مهندسی صنایع شامل مدیریت پروژه، سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی، بهینه‌سازی سیستم‌ها، سیستم‌های مالی، لجستیک و زنجیره تامین آینده‌پژوهی تشکیل شده است.پیش از این در خصوص اهمیت تسلط مترجمین به هر کدام از گرایش های تخصصی این رشته صحبت کردیم و به این موضوع اشاره کردیم که برای انجام یک ترجمه تخصصی مقاله مهندسی صنایع در یک گرایش خاص یا انجام یک ترجمه کتاب مهندسی صنایع از هرکدام از گرایش های این رشته، نیازمند تسلط کامل مترجم آن به گرایش مورد نظر است تا بتواند معادل یابی تخصصی لازم را برای هر کدام از اصطلاحات تخصصی متن پیش رویش داشته باشد. ترجمانو، سیستمی را طراحی نموده است تا بتواند مترجمین تخصصی گرایش های مختلف این رشته را بطور دقیق، بررسی و ارزیابی نموده و الزامات یک ترجمه تخصصی مهندسی صنایع را فراهم آورد.

به این ترتیب تمامی مترجمین پیش از ورود به شبکه در آزمون تعیین سطح شرکت کرده و نمره قابل قبولی کسب کرده‌اند، سپس در فرآیند آموزش و ارتقاء ترجمانو قرار گرفته و با افزایش تجربه، قابلیت‌‌های آن‌ها توسط ارزیابان حرفه‌ای بهبود یافته است و می‌توان مطمئن بود که نه تنها در ترجمه انگلیسی به فارسی متون تخصصی مهندسی صنایع توانمند هستند، بلکه ترجمه فارسی به انگلیسی تخصصی مهندسی صنایع را نیز به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهند. شایان ذکر است که فرآیندهای بررسی و ارزیابی کیفی مترجمین تخصصی مهندسی صنایع در ترجمانو به همین توضیحات خلاصه نمی‌شود و تمامی مترجمین پذیرفته شده در آزمون‌های مختلف ترجمانو همواره بصورت ماهیانه و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازات دوره‌ای خود را از تیم ارزیابان ترجمانو دریافت می‌کنند.

ترجمه تخصصی مهندسی صنایع

فرآیند ترجمه متون تخصصی مهندسی صنایع در ترجمانو

مترجمین پس از گذراندن مراحلی که در بخش قبل توضیح داده شد دارای پنل کاربری اختصاصی در سیستم آنلاین ترجمانو می شوند و در نقطه شروع همکاری خود با گروه مترجمین تخصصی ترجمانو قرار می گیرند. بگذارید کمی بیشتر در این خصوص توضیح دهم. هر سفارش ترجمه پس از آن که در وب‌سایت ترجمانو ثبت و فرآیند پرداخت آن توسط مشتری انجام شود وارد سیستم تخصیص مترجمین ترجمانو می‌شود. این فرآیند بصورت کاملا آنلاین طراحی شده و مشتریان وب سایت ترجمانو تنها با آپلود فایل مورد نظرشان برای ترجمه و دریافت زمان و قیمت ترجمه سفارش خود، سطح کیفی مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از پرداخت مبلغ سفارش خود منتظر دریافت فایل ترجمه خود در تاریخی که سیستم به آنها اعلام کرده است می شوند.

حال باید سیستم تخصیص سفارشات ترجمانو وارد عمل گردد. بسته به اینکه سفارش برای ترجمه فارسی به انگلیسی یا انگلیسی به فارسی باشد، زمینه تخصصی و همچنین سطح کیفیت آن، مترجمینی که در سطح کیفی متناسب با سفارش قرار دارند و رشته تحصیلی آن‌ها نیز هماهنگ با متن باشد می‌توانند سفارش را مشاهده کنند. مثلا متون تخصصی مهندسی صنایع را صرفا مترجمینی می‌توانند مشاهده و انتخاب کنند که رشته تحصیلی آن‌ها یکی از گرایش‌های مهندسی صنایع باشد. البته توجه داشته باشید که ترجمه تخصصی تنها برای سطوح خوب و عالی انجام می‌گیرد و سطح متوسط تنها برای ترجمه متون عمومی مناسب است. حالا سیستم باید از میان مترجمینی که برای انجام ترجمه متن تخصصی مهندسی صنایع مورد نظر اعلام آمادگی کردند، یک مترجم را انتخاب نماید و پیغام مناسب جهت شروع سفارش را به مترجم منتخب نمایش دهد.

این انتخاب براساس امتیازات مترجمین در ارزیابیهای صورت گرفته سفارشات قبلی شان صورت می پذیرد و سفارش به مترجم دارای امتیاز بالاتر تخصیص می شود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که توزیع عادلانه ای از سفارشات برای مترجمین صورت می پذیرد و در عین حال سیستمی رقابتی جهت افزایش کیفیت و تعهد مترجمین شبکه ترجمانو فراهم می آورد که این روش خود نیز عاملی است بر افزایش رضایت مشتریان از انجام ترجمه متون و مقالات تخصصی مهندسی صنایع. پس از آن که سفارش به مترجم تخصیص داده شد، ترجمه آغاز می‌شود و در تاریخ مشخص شده فایل ترجمه در پنل مترجمین آپلود می‌شود. اگر سفارش در سطح عالی پرداخت شده باشد، پیش از تحویل به مشتری لازم است ارزیاب تخصصی دپارتمان ترجمه تخصصی مهندسی صنایع ترجمانو کیفیت کار را بررسی کند و در صورت تایید، فایل ترجمه به صورت تایپ شده برای مشتری ارسال می‌شود.

ترجمه تخصصی مهندسی صنایع

معرفی جدیدترین کتاب‌های تخصصی مهندسی صنایع برای ترجمه

دپارتمان ترجمه تخصصی مهندسی صنایع ترجمانو هر سال اقدام به شناسایی جدیدترین و معتبرترین کتاب های رشته مهندسی صنایع می کند. این کتاب ها در گرایش های مختلف مهندسی صنایع منتشر می شود و افراد می توانند با بررسی آن ها کتاب مورد نظر خود را برای ترجمه انتخاب و به ترجمانو سفارش دهند. در زیر لیست این کتاب ها برای سفارش ترجمه تخصصی مهندسی صنایع معرفی شده است:

ضمنا از آنجایی که گرایش‌ها و موضوعات مربوط به رشته مهندسی صنایع بسیار متنوع و وسیع می‌باشد، ترجمانو تیمی متخصص از کارشناسان ارشد و دکتری رشته مهندسی صنایع را جهت جستجو و پیشنهاد کتاب مورد نظر شما متناسب با تخصص و گرایش علمی شما بصورت سفارشی فراهم آورده است که به راحتی می‌توانید با تماس از طریق تمامی روشهای ارتباطی ما از چگونگی انجام این فرآیند مطلع شوید.

در نظر داشته باشید که فرآیند انتخاب یک کتاب مناسب در حیطه تخصصی هر رشته، فرآیندی بسیار تخصصی و پیچیده است و مستلزم آشنایی کامل با سیستمهای آنلاین پایگاه داده ای کتاب های معتبر دنیاست و انتخاب یک کتاب مناسب برای ترجمه یکی از مهمترین بخش های انجام کار ترجمه محسوب می شود. ترجمانو با در اختیار داشتن دانش دپارتمان تخصصی چاپ و انتشار کتاب خود، شما را به بهترین شکل ممکن و بصورت کاملا رایگان راهنمایی می کند و فرآیند ترجمه و چاپ کتاب شما را تسهیل می نماید. کافیست از طریق یکی از راههای ارتباطی با ما تماس بگیرید تا مشاوران تخصصی ما از ترجمه تا انتشار کتاب را در کنارتان باشند.

برای مشاوره در زمینه ترجمه تخصصی مقالات و کتب مهندسی صنایع می توانید همین حالا با پشتیبانی ترجمانو در تماس باشید

۰۹۱۲-۹۴۶-۴۷۸۵ (همه روزه از ۹ صبح الی ۹ شب)