انتشارات BioOne

آشنایی با انتشارات BioOne برای کارشناسان علوم پزشکی و زیست شناسی

دسترسی به مجلات و مقالات علمی به تولید و رشد دانش بشری کمک شایانی کرده و راه را برای تحقیقات آینده هموار می‌کند. در این میان چاپ و انتشار آثار پژوهشی اهمیت به سزایی دارد تا جایی که اغلب مراکز علمی معتبر مجهز به چاپخانه و انتشارات وابسته به خود می‌باشند. انتشارات BioOne یکی از مراکز نشر آثار علمی است که در این زمینه فعالیت دارد در ادامه برای آشنایی بیشتر با زمینه کاری انتشارات BioOne نکاتی را یادآوری می‌کنیم.

پایگاه اطلاعاتی انتشارات BioOne یکی از کامل‌ترین پایگاه‌های علمی برای تحقیقات پزشکی، علوم زیستی و زیست محیطی است. کتابخانه غنی انتشارات BioOne اشتراک بیش از ۲۰۰ مجله علمی و زیست شناسی را داشته و به صورت کامل و آزاد این منابع را در اختیار محققین و دانشجویان محیط زیست و پزشکی قرار می‌دهد. آمار منتشر شده حاکی از آنست که بیش از سه چهارم عناوین موضوعی در گزارشات سالانه تامسون رویترز دارای رتبه می‌باشند و ۴۵ در صد مقالات به طور انحصاری و آنلاین از BioOne کامپلیت عرضه می‌شود.

تاریخچه انتشارات BioOne

انتشارات BioOne در سال ۱۹۹۹ از ائتلاف ۵ موسسه علوم زیستی به وجود آمد. این مؤسسات عبارتند از: دانشگاه تکزاس، اتحادیه کتابخانه‌ی غربی (GWLA)، انتشارات علمی و منابع آکادکیک (SPARC)، انتشارات آلن و موسسه علوم زیست شناسی امریکا (AIBS). نتیجه این همکاری انتشاراتی غیرانتفاعی است که برای ایجاد دسترسی بهتر مراجع علمی و تحقیقاتی فعالیت می‌کند. انتشارات BioOne مجموعه‌ای گسترده از مجلات آزاد و فول تکست را در اختیار پژوهشگران قرار می‌دهد.

موضوعات تحت پوشش

وب سایت BioOne

بهداشت محیط و بهداشت حرفه‌ای، بهداشت عمومی، پزشکی هسته‌ای، رادیولوژی، تصویربرداری پزشکی هسته‌ای، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی تکوینی، زیست شناسی تکاملی، زیست شناسی تولید مثل، زیست شناسی حفاظت از تنوع زیستی، زیست شناسی دریایی و آب شیرین، بوم شناسی، زمین شناسی، دیرین شناسی، کشاورزی، فراورده‌های لبنی، بیوشیمی، بیوفیزیک، آموزش رشته‌های علمی، مهندسی محیط زیست، شیلات، جنگلداری، علوم محیط زیست، علوم دامی، علوم ورزشی، علوم دامپزشکی، علوم زمین چند رشته‌ای، علوم چند رشته‌ای، علوم گیاهی، ژنتیک و وراثت، جغرافیای فیزیکی، ایمنولوژی، حشره شناسی، میکروب شناسی، پرنده شناسی، انگل شناسی، گیاه شناسی، جانور شناسی،

BioOne – چاپ و نشر غیر انتفاعی

وبسایت BioOne در چاپ و انتشار آثار تولید شده در انجمن‌ها، موزه‌ها، مؤسسات تحقیقاتی و انتشارات دانشگاه‌های علوم زیستی همکاری کرده و درصدی از درامد سالیانه را از فروش کل دریافت می‌کند. از سال ۲۰۰۱ کمک و همکاری انتشارات BioOne موجب برگشت سرمایه‌ای معادل ۳۰ میلیون دلار به ناشران غیرانتفاعی شده و توانست ناشران مستقل را از نظر مالی به وضعیت ثبات مالی برساند.

درسال ۲۰۱۳ انتشارات BioOne اقدام به راه اندازی یک ژورنال علمی با دسترسی آزاد کرد که به نام المنتا معروف است. ژورنال المنتا همکاری نزدیکی با کتابخانه کالج دارتمورث و نهادهای وابسته دارد و به چاپ تحقیقات پایه در موضوعاتی همچون دانش فیزیک، شیمی، زیست شناسی، زمین شناسی، سیستم‌های طبیعی و … می‌پردازد. در واقع هر آنچه مربوط به طبیعت و کاهش تغییرات جهانی طبیعی باشد را به صورت گزارش عرضه می‌کند. ژورنال المنتا برای عموم علاقه مندان دسترسی آزاد ایجاد کرده و پژوهشگران می‌توانند به صورت رایگان و مستقیم از تحقیقات منتشر شده استفاده کنند.

دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.