ویرایش کتاب

ویرایش کتاب

ویرایش کتاب یکی از مهمترین بخش های ایجاد هر اثر مکتوب است. اگر کتابی ویرایش نشود حتی اگر دارای مطالب ارزشمندی باشد، اعتبار آن به شدت آسیب می بیند.

ویراستاران افرادی هستند که به لحاظ هنری و بر اساس دانش خود، آنچه را که نوشته شده است لمس می کنند و آن را جالب تر و خواندنی تر می کنند. به ما بپیوندید تا در مورد ویرایش کتاب و ابعاد مختلف آن به شما بگوییم. شما به عنوان کسی که علاقه مند به ویرایش باشد یا شخصی که در دنیای کتاب و نوشتن فعالیت دارد ، به این اطلاعات نیاز دارید.

ویرایش کتاب ترجمه شده
ویرایش کتاب ترجمه شده

ویرایش کتاب چیست؟

ویرایش به معنای تهیه نهایی متن برای انتشار در بازار کتاب است. ویرایشگران از زوایای مختلف ویرایش می کنند. ویرایش دارای دسته های زیر است:

 • ویرایش رسمی
 • ویرایش ادبی
 • ویرایش محتوا

هر یک از این نوع ویرایش ها لازم است تا کار نوشتاری به سطح استاندارد برسد. بیایید هرکدام از آنها را شرح دهیم:

ویرایش رسمی کتاب

منظور از ویرایش رسمی کتاب چیست؟ ویرایش رسمی یا بصری ، که به آن ویرایش فنی نیز گفته می شود، نوعی ویرایش کتاب است که به بهبود ظاهر و نگارش کتاب کمک می کند. ویرایش فنی یا رسمی به گونه ای است که نویسنده با مشاهده نگارشی و هماهنگ کردن لحن و املای متن ، متن را چشم نوازتر می کند و به خواننده اجازه نمی دهد از مشکلات مختلف در ظاهر متن و املاء کلمات خسته شود.

اگر می خواهید یک ویرایش فنی ، تصویری یا رسمی خوب انجام دهید، باید مراقب باشید که علامت های نقل قول را با کاراکترهای صحیح ارائه دهید، مشاهده متن فارسی ، کنترل محتوای ، پاراگراف ، توجه به نمودارها و جداول و زیرنویس ها و علائم مهم آنها مهم است . که هنگام ویرایش کتاب باید در نظر داشت.

ویرایش ادبی کتاب

ویرایش ادبی نوع دیگری از ویرایش است که باید در روند تهیه کتاب مورد توجه قرار گیرد. ویراستار ادبی حق دخالت در سبک داستان نویسنده را ندارد. به عبارت دیگر ، مجاز به ایجاد داوطلبانه تغییر در متن و تغییر لحن و سبک نویسنده اصلی نیست. بلکه در زمینه ویرایش ادبی ، اثر فقط می تواند اصول ساختاری زبان را در نظر بگیرد و در صورت بروز هرگونه مشکلی در متن از این نظر ، آن را اصلاح کنید. ویرایش ادبی متن را جلوی شما قرار می دهد که کاملاً به صورت و شکل شسته شده است و مخاطب را آزار نمی دهد.

ویرایش محتوایی کتاب

ویرایش محتوا همچنین نشان می دهد چه کاری انجام می شود. ویرایشگر کتاب در این بخش از نسخه باید سعی کند محتوای کار را از منظر علمی و تخصصی بررسی کند. در اینجا این نیاز وجود دارد که فردی به عنوان ویراستاری که به محتوای متن موجود در کتاب تسلط داشته باشد ، تبدیل شود. اگر ویراستار محتوا به مشکلات مربوط به محتوای اثر توجه کند یا فکر کند برخی از مفاهیم نیاز به توضیح بیشتری دارند ، باید آنها را اصلاح کند.

البته در ویرایش محتوا نیاز به تعامل بین نویسنده و ویراستار است. در این تعامل است که امکان ارائه ناصحیح مفاهیم و مطالب علمی و تخصصی به حداقل می رسد. اگر کتاب ترجمه باشد ، وظیفه ویراستار کتاب مقایسه کامل مطالب علمی با نسخه اصلی است تا خطایی در آن نباشد. ویرایش محتوا نوعی ویرایش علمی است که نمی تواند نادرست وارد متن شود و این در روند انتشار هر کتاب بسیار مهم است.

ویراستار کتاب
ویراستار کتاب

بنابراین ، اگر از نحوه ویرایش کتاب سؤال می کنید ، باید بدانید که مراحل فوق از این فرآیند عبور می کند تا یک کتاب معتبر و دقیق آماده مطالعه شود. البته متأسفانه همه کتاب های موجود در بازار از این مراحل عبور نمی کنند و در بسیاری از موارد می توانید ترجمه و چاپ کتاب های بی کیفیت را مشاهده کنید. ویرایش بخش های مختلف را می توان در اختیار افراد مختلف قرار داد ، یا اگر ویرایش در همه این زمینه های ویرایش تجربه شده باشد ، می توان کل کار را برای وی واگذار کرد.

برای ویرایش کتاب چه باید کرد؟

برای اینکه بتوانید یک کتاب را ویرایش کرده و متن را ویرایش کنید ، باید تجربه و دانش کافی در این زمینه داشته باشید. با خواندن کتابهای مفید و مرتبط در زمینه ویرایش ، می توان بخش دانش را تقویت کرد. اما بخش دیگر که به تجربه باز می گردد با مطالعه متون مختلف و همچنین کار بر روی متون مختلف تحت نظر معلمان امکان پذیر است.

دقت و صبر از دیگر خصوصیاتی است که هر ویرایشگر موفق باید بر آن تسلط یابد. هدف ویراستاران این است که متن را برای مخاطبان خود بخوانند و جذاب کنند. یعنی با تصحیح خطاها و خطاهای احتمالی موجود ، برای اصلاح متن. البته نباید این پالایش و پانسمان را دخالت یا نقض متن اصلی نویسنده دانست. اگر این ترجمه درگیر باشد ، نباید لحن و هدف نویسنده اصلی در ترجمه و ویرایش تغییر کند.

نکات مهم ویرایش کتاب چیست؟

برای اینکه کتاب به بهترین شکل ممکن ویرایش شود ، یک ویراستار کتاب لازم است که تمام قسمت های کار را با جزئیات مورد بررسی و تصحیح قرار دهد. موارد زیر برای ویرایش مناسب و اساسی بسیار مفید است:

برای ویرایش کتاب عجله نکنید

دشمن شما در همه چیز عجله دارد. بنابراین عجله را کنار بگذارید و مطمئن باشید که اگر صبر زیادی را سپری کنید ، نتیجه کار شما یک کار عالی خواهد بود که هیچ نقصی ندارد و اگر. اگر نویسنده یا مترجم کتاب بودید و اکنون قصد دارید ویرایش را شروع کنید ، بهتر است مدتی زمان ببرد و بعد شروع به کار کنید. ایجاد فضایی بین شما و وظیفه ویرایش باعث می شود ذهن شما استراحت کند. به طور کلی ، هنگامی که شما در حال ویرایش هستید ، باید آن را به اندازه کافی صبورانه انجام دهید تا نتیجه کار شما بی نظیر باشد.

متن ها را با صدای بلند بخوانید

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید در فرآیند ویرایش انجام دهید ، خواندن متن ها با صدای بلند است. خواندن با صدای بلند مشکلاتی را که معمولاً بوجود می آید را از بین می برد. با انجام این کار ، دقیقاً متوجه خواهید شد که چه اشتباهی است یا متن هرگونه نقص را کاملاً پاک کرده اید.

ویرایش دسته ای نیز معمولاً ایده خوبی برای ویرایش وظایف است. این بدان معناست که چندین نفر برای اصلاح کامل کاستی های آن روی متن کار می کنند. البته این نیاز به هماهنگی تیمی خوبی بین افرادی دارد که با هم همکاری خواهند کرد.

متن کتاب را یک مرور کلی کنید

هنگام ویرایش یک کتاب ، باید با چشم باز به آن نگاه کنید. فرقی نمی کند که شما در حال ویرایش یک کتاب یا مقاله یا چیز دیگری هستید. ابتدا باید متن را بخوانید و یک مرور کلی از آن کسب کنید. بدیهی است در این مرحله نمی توانید وارد جزئیات شوید و جزئیات از دید شما باقی می ماند. اما این حرکت به شما کمک می کند تا دریابید که برای شروع بهترین برنامه ها چه برنامه هایی است و در متن چه نکاتی را باید مورد توجه قرار دهید. در حقیقت ، شما از سبک نوشتن نویسنده ایده خوبی می گیرید. این نمای شما را در تنظیم برنامه ویرایش راهنمایی می کند.

ویراستاری کتاب در منزل
ویراستاری کتاب در منزل

روند ویرایش را برنامه ریزی کنید

هنگامی که شما یک مرور کلی در مورد موضوع برای ویرایش دارید و با چه متنی در ارتباط هستید ، باید تلاش کنید تا به سمت برنامه ریزی بروید. یعنی برای خود برنامه ای تهیه کنید که براساس آن اقدام کنید. برای مثال ، فصل به فصل ، بخش به بخش یا ساختن بخش های مشابه در یک کتاب. این وظیفه شماست که برنامه های درستی برای خودتان تهیه کنید.

دانستن این موارد ویرایش به شما کمک می کند بسته به نوع نوشتار و زمان در دسترس شما ، متن را ویرایش کرده و دچار سردرگمی نشوید. برنامه ریزی ویرایش به شما کمک می کند هر کتاب یا مقاله را بطور مناسب شروع و به پایان رسانید.

چگونه می توانم ترجمه کتاب سفارش دهم و کتاب شخص دیگری را ویرایش کنم؟

اگر شخصی کتاب را ترجمه کند ، باید خصوصیات خاصی داشته باشد. اولین و مهمترین شرط این است که فرد به انگلیسی یا زبانی دیگر که در آن کتاب نوشته شده صحبت کند. باور داشته باشید که نرم افزارهای ترجمه و ابزارهای دستگاهی نمی توانند روشی مناسب برای ترجمه متن خارجی باشند.

ترجمه هنر و بیش از آن است – تکنیکی. بنابراین هیچ کس بدون داشتن تجربه و تلاش برای قرار دادن کتاب در بازار نمی تواند به یک سطح ترجمه برسد. بنابراین ، اگر ترجمه ای را از کسی سفارش می دهید یا از آنها بخواهید که متن ترجمه شده را ویرایش کنند ، باید از کیفیت کار آنها و میزان فداکاری آنها در متن آگاه باشید.

ویژگی های یک مترجم حرفه ای و سردبیر کتاب های خارجی به شرح زیر است:

 • آشنایی کامل با زبان مقصد و مبدا؛
 • آشنایی با محتوای کتاب و درک کامل آن؛
 • توجه داشته باشید که به متن اصلی نویسنده صادق باشید.
 • مدیریت مناسب برای خلاصه کردن کار به روشی خواندنی و مناسب برای مخاطبان بومی.

ویراستار و مترجم کتابهای خارجی باید این خصوصیات را داشته باشد. در غیر این صورت اثری از وی منتشر خواهد شد که به سرعت بی فایده توسط مخاطبان حرفه ای و سریعا رد می شود. ویرایش هر اثر ، متن را صیقل داده و برای خواندن مخاطب آماده می کند.

ویرایش تخصصی کتاب
ویرایش تخصصی کتاب

هزینه ترجمه کتاب چقدر است؟ آیا ویرایش کتاب گران است؟

واقعیت این است که دنیای کتاب و نشر جهانی بسیار ساده و در عین حال پیچیده است. ساده با این واقعیت که تقریباً برای همه قابل دسترسی است. می توانید متنی را ترجمه یا کتاب بنویسید و خود را مترجم و نویسنده بنامید. اما این لزوما شما را به یک متخصص در جهان کتاب و ترجمه تبدیل نمی کند. هزینه ترجمه کتاب یا هزینه ویرایش کتاب ترجمه شده نیز می تواند متفاوت باشد. بسته به حجم و هنگام ترجمه یا ویرایش کتاب ، ممکن است حقوق کم یا زیاد داشته باشید.

برای ترجمه تخصصی کتاب معمولاً لازم است که مبلغ کافی هزینه شود. چرا؟ زیرا اگر وقت کافی برای ترجمه صرف نشود ، وقت و انرژی زیادی برای ویرایش کتاب صرف می شود. بدیهی است که اختصاص دادن وقت و انرژی برای انجام چنین کارهایی مستلزم جبران خسارت از طریق دستمزدها است. این بدان معناست که اگر با یک نیروی متخصص سروکار دارید که وقت و تلاش زیادی را صرف می کند ، هزینه ترجمه کتاب تخصصی یا استخدام مترجم برای این کتاب بسیار زیاد خواهد بود.

ترجمه کتاب می تواند برای اهداف مختلف انجام شود. به عنوان مثال ، بعضی اوقات از ترجمه کتاب به عنوان پایان نامه استفاده می شود و بعضی اوقات برای مقاصد دیگری نیز استفاده می شود مانند ترجمه کتاب برای کسری خدمت سربازی و … در این موارد ، باید دید که ترجمه کتاب به این هدف چقدر هزینه دارد. این قیمت همچنین با توجه به حجم و زمان و تخصصی بودن متن تعیین می شود. کیفیت کار مترجمان مختلف بسیار متفاوت است. فقط به دلیل اینکه کسی در این بازار فعال است ، شما نمی توانید از کیفیت کار آنها اطمینان داشته باشید. بنابراین ، اگر ترجمه ها و ویرایش سفارشات را برای پروژه های مهم اختصاص می دهید ، باید مراقب باشید گزینه مناسبی را انتخاب کنید و به قول آنها ، کار را به متخصص بسپارید.

واقعیت این است که فرایند ترجمه به گونه ای است که علاوه بر تسلط بر زبان مبدا و هدف، نیاز به توانایی دور زدن مفاهیم و محتوای متن دارد. این بدان معناست که اگر مترجمی با سواد باشد ، قطعاً کار ترجمه را بهتر و دقیق تر برای شما انجام خواهد داد. اما اگر مترجمی کار شما را انجام دهد که به اندازه کافی درک خوبی از انواع نگارش نداشته باشد ، مطمئناً کیفیت کار وی از سطح یک فرد باسواد و آگاه پایین تر خواهد بود.

چه عواملی در هزینه ترجمه کتاب و ویرایش آن تأثیر دارد؟

عوامل مختلفی در تعیین قیمت ترجمه کتاب تخصصی نقش دارند. به عنوان مثال ، تجربه و تجربه یک مترجم یا ویرایشگر می تواند دامنه هزینه ها را تغییر دهد. از آنجا که بازار ویرایش و ترجمه کتاب بسیار متنوع است و افراد مختلفی می آیند و می روند. لازم به ذکر است که قیمت های دقیقی برای این کار وجود ندارد. در اغلب اوقات بین مشتری و کارفرما توافقی صورت میگیرد است و قراردادی بین آنها انعقاد می گردد.

اما برای اینکه شما را به عنوان ویراستار یا مترجم از دست ندهید و یا در جایگاه شخصی که پروژه ترجمه / ویرایش را دارد ، به نتیجه خوبی نرسید ، پیشنهاد می کنیم در این زمینه به مجموعه های تخصصی و مجرب بپیوندید. این مجموعه ها با همکاری مترجمان و ویراستاران با تجربه و داشتن مشتری های زیادی در اینترنت و به ساده ترین روش ممکن در دسترس هستند. اطمینان حاصل کنید که حقوق مترجمان و ویراستاران به خوبی حفظ شده و مشتریان به بهترین نتایج ممکن می رسند. در همین رابطه ، “ترجمانو” را بخاطر بسپارید.

ترجمه کتاب
ترجمه کتاب

مراحل ترجمه و ویرایش کتاب چیست؟

برای ترجمه کتاب یا ترجمه مقالات و سایر موارد هیچ قانون خاصی وجود ندارد. اینکه کدام سبک و زمینه برای ترجمه یک اثر انتخاب شده است ، تا حد زیادی به سلیقه شخصی بستگی دارد. در هر صورت ، برای شروع ترجمه ، ابتدا باید زمینه و موضوع را مشخص کنید. پس از جستجو در میان گزینه های ترجمه موجود ، متن کتاب باید یک بار به طور کامل خوانده شود و مترجم از کامل بودن کار آگاه باشد.

این همچنین در مورد ترجمه مقالات صدق می کند. یعنی هر متنی که نیاز به ترجمه دارد باید خوانده شود. البته بیایید کمی فراتر برویم و به شما بگوییم که پیدا کردن کتاب برای ترجمه گاهی دشوار و گاهی آسان است. آسان است که گاهی اوقات با دانلود آنها به راحتی می توانید فرایند ترجمه کتاب های خارجی یا مقالات انگلیسی را شروع کنید. همچنین دشوار است که گاهی مجبور شوید کتابی را که می خواهید ترجمه کنید از وب سایت های خارجی ، به دلار یا یورو و روند کار خریداری کنید. گرفتن کتاب نیز کمی بیشتر وقت و زمان می برد. برای دانلود کتاب می توانید از سایت ایبوک رالی کمک بگیرید.

وقتی کتاب را انتخاب کردید، باید به روند ترجمه بروید. برنامه دیگر و تقسیم بندی کار ترجمه ، به عادت ها و تخصص های فردی بستگی دارد. بنابراین ، تهیه یک فرآیند و راه حل خاص برای ترجمه کتاب امکان پذیر نیست.

اگر مترجم جدیدی هستید ، باید تلاش کنید تا دقیقاً فیلد مورد نظر را جستجو کنید. به عنوان مثال ، شما ترجیح می دهید کتاب های تخصصی ترجمه کنید و کارهای مهم و بزرگ را ترجمه کنید ، یا ترجیح می دهید در زمینه ترجمه تخصصی کتاب ها کار کنید. آیا تفاوت این دو را می دانید؟ ترجمه تخصصی به معنای تبدیل شدن به مترجمی است که بتواند ترجمه هر چیزی را انجام دهد. ترجمه کتاب تخصصی همچنین به معنای ورود به یک زمینه خاص از موضوعات است که نیاز به دانش تخصصی دارد. تعریف یک رشته کار به شما کمک می کند تا تلاش های عملی و ترجمه خود را در جهت درست هدایت کنید.

انواع پیشنهادات ترجمه کتاب چیست؟

همانطور که اشاره کردیم ، مترجمانی که می خواهند وارد دنیای نشر و ترجمه شوند ، باید تلاش کنند تا جهت حرکت خود را در دنیای ترجمه مشخص کنند. چندین پیشنهاد برای مترجمان وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر علاوه بر انگلیسی در زمینه دیگری نیز مهارت داشته باشند ، می توانند در دنیای ترجمه کتب تخصصی یا ترجمه کتب دانشگاهی موفق شوند و تجربه و تسلط خود را افزایش دهند.

موضوع مورد علاقه نیز در انتخاب مسیر ترجمه بسیار مؤثر است. برخی افراد دوست دارند در هر زمینه ای شرکت کنند و محدود به یک زمینه خاص نیستند. این افراد انواع کار ترجمه را می پذیرند و آن را با میل خود انجام می دهند. برای آنها فرقی نمی کند که این ترجمه ترجمه مقاله ای برای انتشار در یک ژورنال علمی باشد یا ترجمه یک رمان. این مترجمان دوست دارند تجربه خود را متنوع کنند. به همین دلیل آنها به هر منطقه می روند. البته باید توجه داشته باشید که ترجمه تخصصی کتاب به تمرکز و دقت زیادی نیاز دارد. اگر مترجم به هر زمینه ای سفر کند اما در هیچ یک از آنها تجربه کافی نداشته و بد عمل می کند.

حسن ختام

ویرایش کتاب یا ویرایش مقاله نیاز به تخصص دارد. برای انجام این کار ، شما باید از کمک ویراستاری که وظیفه ویرایش را از منابع آموزش صحیح و استاندارد آموخته است ، استفاده کنید.

برخی فکر می کنند ویرایش غیر ضروری است و هر کسی می تواند این کار را انجام دهد. این عقیده کاملاً اشتباه است. این یک کار تخصصی است که نیاز به دانش و تجربه دارد. اگر مقاله یا کتاب بدون ویرایش به مراحل بعدی برود ، قطعاً مورد توجه قرار نمی گیرد و اعتبار نویسنده مورد سوال قرار می گیرد.

برای ویرایش نوشتارها و کتابهایی که شما نوشتید یا ترجمه کرده اید ، و همچنین مقالات متنوعی که منتشر می کنید ، به ویراستاران حرفه ای مجموعه ترجمانو اعتماد کنید. ویرایش و ترجمه کتاب و مقاله انگلیسی و کلیه خدمات نوشتن و ترجمه در مجموعه ترجمانو موجود است.

این مجموعه تخصصی به شما کمک می کند تا به عنوان متخصص در زمینه نوشتن ، ویرایش یا ترجمه با مشتریانی که به کمک تخصصی شما نیاز دارند ، ارتباط برقرار کنید. اگر می خواهید ترجمه سفارش دهید و از خدمات ویرایش استفاده کنید ، می توانید با تماس با ترجمانو پروژه های خود را با خیال راحت سفارش دهید. به یاد داشته باشید که ویرایش، تخصصی است و بدون دانش تخصصی قابل انجام نیست.

دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر

۴۰ c دیدگاه ها

 1. ویرایش فنی و ساختاری و محتوایی اصطلاحاتی از انواع متداول ویرایش کتاب می باشند. انواع ویرایش بهتر است پس از اتمام هر نوشته ای، سه نوع ویرایش زیر روی آنها صورت پذیرد تا آن متن به بهترین نحو خود درآید: موسسه آذرگان | نحوه ویراستاری کتاب

 2. 1-کتاب ترمودینامیک سنجل ویرایش نهم انگلیسی به صورت پی دی اف با کیفیت بالا در 1009 صفحه. 2-حل المسائل ترمودینامیک سنجل ویرایش نهم انگلیسی به صورت پی دی اف با کیفیت بالا شامل 18 فصل دانلود حل المسائل ترمودینامیک سنجل ویرایش 9 | به همراه …

 3. خرید کتاب آموزش زبان انگلیسی اسپیک اوت ویرایش دوم Speakout Intermediate. ویرایش دوم کتاب های Speak Out مجموعه ای شش سطحی می باشد .که از انشارات لانگمن است. و بر اساس سیستم بریتیش از لول های مقدماتی تا پیشرفته طراحی شده است. کتاب آموزش زبان انگلیسی اسپیک اوت ویرایش دوم Speakout Starter

 4. دانلود کتاب های اینترچنج ویرایش پنجم Interchange 5th Edition عدد . خرید کتاب مجازی. مجوز ها. موسسه مجازی زبان آموز. موسسه مجازی زبان آموز یکی از فعال ترین موسسه ها در حوزه آموزش زبان های خارجی میباشد که برای یادگیری هرچه بهتر و … دانلود کتاب های اینترچنج ویرایش پنجم Interchange 5th …

 5. دانلود رایگان کتاب بیهوشی میلر 2019 ویرایش 9 هر دو جلد (Miller’s Anesthesia) با فرمت پی دی اف (pdf) و لینک مستقیم.کتاب بیهوشی میلر نسخه 2 جلدی ویرایش 9 یکی از بهترین کتاب های مرجع رشته بیهوشی می باشد که توسط انتشارات الزویر در 3337 صفحه … دانلود کتاب بیهوشی میلر 2019 ویرایش 9 هر 2 جلد رایگان با …

 6. در این بخش برای شما دانلود کتاب طراحی اجزا شیگلی ویرایش 10 به همراه حل المسائل را که از منابع اصلی درس طراحی اجزاء می باشد را فراهم کردیم. دانلود کتاب طراحی اجزا شیگلی ویرایش 10 به همراه حل المسائل …

 7. انواع ویرایش کتاب. ۱-ویرایش فنّی :این مرحله از کار، شامل تمام یا بخشی از مسائل زیر است: به کارگیری قواعد رسم الخط نشانه های فصل پاراگراف بندی تنظیم ارجاعات یک دست کردن اصطلاحات مشخّص کردن عناوین یا واژه ها و عبارات و … موسسه آذرگان | ویرایش کتاب

 8. کتاب فیزیک هالیدی جلد دوم ,دانلود کتاب فیزیک هالیدی فارسی جلد ۲ ویرایش ۱۰ ,حل المسائل فیزیک هالیدی جلد ۲ فارسی ,دانلود کتاب فیزیک هالیدی جلد دوم ویرایش دهم ,دانلود کتاب فیزیک ۲ هالیدی ویرایش ۱۰ ,خرید کتاب فیزیک هالیدی … دانلود رایگان کتاب فیزیک هالیدی جلد دوم فارسی + حل المسائل …

 9. متن کتاب عصاره و جان مایه کتاب است اگر متن کتاب به درستی ویرایش شده باشد تاثیری که بر خواننده خواهد گذاشت دو برابر می شود.در واقع ویراستار، مهندس و نگارنده متن کتاب است و آن را به زیباترین شکلی که شایسته اش باشد می آراید. ویرایش کتاب | چاپ مقاله اشراق

 10. ویرایش اول کتاب حل المسائل مبانی میکروالکترونیک تالیف بهزاد رضوی در سال 2008 و در 1144 صفحه منتشر شده است. این کتاب با عنوان انگلیسی Fundamentals Of Microelectronics Solutions توسط انتشارات Wiley به چاپ رسیده است. دانلود کتاب الکترونیکی حل المسائل مبانی میکروالکترونیک …

 11. ویرایش دوم کتاب راهنمای بهداشت شغلی افزودن پنج پیوست جدید به ویرایش دوم. در ویرایش دوم کتاب راهنمای بهداشت شغلی ویژۀ پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ در محیط کار ضمن به روز رسانی مطالب قبل بر اساس آخرین مراجع علمی، پنج پیوست … انتشار ویرایش دوم کتاب راهنمای بهداشت شغلی : ویژه پیشگیری …

 12. ویرایش کتاب برای چاپ کتاب ـ ویرایش فنی ویراستار در این نوع ویرایش سعی می‌کند ریزه‌کاری‌هایی را انجام دهد که خواننده با خواندن کتاب لحظات راحت و بی‌دردسری را سپری کند. ویرایش کتاب برای چاپ کتاب – انتشارات نارون دانش

 13. دانلود کتاب دینامیک و استاتیک بیرجانسون 2013 – ویرایش دهم . کتاب فوق در بحث استاتیک دارای 10 فصل می باشد و در 8 فصل دیگر نیز به دینامیک می پردازد . کتاب استاتیک و دینامیک بیرجانسون از کتب بسیار مهم و ارزشمند در بحث استاتیک و … دانلود کتاب دینامیک و استاتیک بیرجانسون 2013 – ویرایش دهم …

 14. دانلود حل المسائل کتاب استاتیک,تالیف بیر جانسون ایزنبرگ,دانلود حل المسائل کتاب استاتیک تالیف بیر جانسون ایزنبرگ,کتاب استاتیک,کتاب استاتیک تالیف بیر جانسون ایزنبرگ,دانلود حل تمرین استاتیک بیر-جانستون ویرایش هشتم … دانلود کتاب استاتیک بیرجانسون ویرایش هفتم

 15. Home » ویرایش – انتشارات خیلی سبز » … عنوان کتاب : چند کنکور سوال ریاضی چند کنکور سوال تجربی هوش مالتیپل چهارم نردبام فیزیک ریاضی دوازدهم هوش مالتیپل سوم آموزش شگفت انگیز فیزیک تجربی دوازدهم علوم پیشتاز چهارم آموزش شگفت … ویرایش – انتشارات خیلی سبز | انتشارات خیلی سبز

 16. (ویرایش جدید) کتاب سفارش شده از سوی وزارت آموزش و پرورش به مدارس کشور. در این کتاب، تمام مطالب و نکته‌هایی که برای پاسخ‌گفتن به پرسش‌های چهارگزینه‌ای زبان فارسی در آزمون سراسری مورد نیاز داوطلبان است به‌شکل گام‌به … کتاب زبان فارسی (ویرایش جدید) – نشر دریافت

 17. راهنمای نگارش و ویرایش، محمدجعفر یاحقی، محمدمهدی ناصح، به نشر، چاپ بیست‌ونهم، ۱۳۹۲. سایت خانۀ کتاب 8-1004-02-964-978 isbn; کتاب «راهنمای نگارش و ویرایش» به چاپ بیست‌ونهم رسید|سایت خبرگزاری تسنیم راهنمای نگارش و ویرایش – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 18. ویرایش کتاب چه طور؟ پاسخ. مؤسسۀ «ویراستاران» 12آبان 1398، 10:01. لطفاً همین فرسته را یک بار مطالعه کنید. در بالا نوشته‌ایم که به عوامل مختلفی بستگی دارد و این‌طور نمی‌شود قیمت داد. پایدار. 9آذر 1398، 10:03. سلام من کار ویراستاری … محاسبهٔ دستمزد ویرایش | ویراستاران

 19. ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات – ۱۳۹۶ یرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت در بخش های عمومی، عمومی غیردولتی، خیریه، خصوصی و سازمانهای بیمه گر برای اجرا توسط هیئت وزیران ابلاغ شده است. ویرایش سوم کتاب ارزش نسبی خدمات – 1396 – سازمان نظام پزشکی …

 20. ترجمتن ارائه دهنده خدمات بدون واسطه ترجمه، ترجمه مقاله، ترجمه کتاب و ویرایش کتاب ترجمه شده برآورد هزینه ترجمه در کمتر از 5 ثانیه بصورت آنلاین ویرایش کتاب ترجمه شده | ویرایش کتاب – ترجمتن سامانه ترجمه …

 21. دانلود رایگان حل المسائل و کتاب فیزیک هالیدی ویرایش 10 ویرایش : دهم.زبان : لاتین . جهت دانلود رایگان حل المسائل فیزیک هالیدی ویرایش ۱۰ اینجا کلیک نمایید …دانلود رایگان کتاب فیزیک هالیدی جلد دوم فارسی + حل المسائل. حل مسائل فارسی فیزیک هالیدی جلد اول ویرایش دهم – دانلود …

 22. ویرایش عمومی: … دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی ایران، ۱۳۸۵ (درس پنجم، صص۲۲–۲۵). سرمستانی، جمشید، گزیدهٔ شیوه‌نامهٔ جامع ویرایش و نگارش، تهران: نشر سرمستان، ۱۳۹۲، ص۳۳. این یک مقالهٔ خرد مرتبط با زبان است. با … ویراستاری – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 23. کتاب (وام‌واژه از زبان عربی، جمع: کُتُب) مجموعه‌ای از صفحاتِ نوشته‌شده، مصوّر، چاپ‌شده یا صفحات خالی (صفحه سفید و نانوشته)؛ ساخته‌شده ازهر . جوهر، کاغذ (ورق)، پوست حیوانات یا مواد دیگر (چسب، نخ و…) کتاب – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 24. کتاب حسابداری مالیاتی جمشید اسکندری ویرایش جدید آن توسط انتشارات کتاب فرشید منتشر گردیده است. اخذ مالیات از دیرباز برای دولت ها امری اجتناب ناپذیر بوده است، تا جایی که می توان گفت هر دولتی در هر برهه ای از زمان به منظور … کتاب حسابداری مالیاتی جمشید اسکندری ویرایش جدید | فروشگاه …

 25. هنگام نوشتن کتاب بهتر است بر جزئیات و اشتباهات نگارشی و … کمتر تمرکز کنید چون سرعت نوشتن را کاهش می‌دهد. بعدا می‌توان این موارد را تصحیح کرد. 2. ویرایش. بعد از نوشتن متن، نوبت ویرایش است … چگونه کتاب بنویسیم؟ فقط در ۳۰ روز! مراحل نوشتن کتاب تا چاپ

 26. کتاب فیزیک هالیدی دانشجویان و کاربران گرامی محتوای فایل نسخـه کامـل کتاب فیزیک هالیدی جلد 2 ویرایش 8 می باشد که در قالب فایل pdf و در حجم 441 صفحه با بهترین کیفیت تهیه و تنظیم گردیده است. جهت خرید و دانلود این فایل به روی … کتاب فیزیک هالیدی جلد 2 ویرایش 8 | نسخــه کامــل | راهنمای …

 27. ویرایش کتاب با هزینه مناسب ویرایش متن کار بسیار پیچیده ای است، ویراستار باید تجربه لازم را نیز داشته باشید. ما در موسسه آرمان با بهره گیری از کارشناسان مجرب و خبره برآنیم تا کارهای ویراستاری ادبی را به بهترین شکل و با … ویرایش کتاب با هزینه مناسب | موسسه آرمان

 28. کتاب مرجعی را به‌دلیل فرصت کم و حجم زیاد، یعنی یک ماه و نیم برای ۱۲۰۰ صفحه، شش‌نفره ویرایش کرده بودیم. چند جلسه‌ای هم برای یکدستیِ آن وقت گذاشته و… ویرایش و نگارش | ویراستاران

 29. با سلام ویرایش یک کتاب شعر 250 صفحه ای برای چاپ و نشر قطع کار وزیری بوده و متن آماده میباشدلطفا دوستانی که سابقه ویرایش کتاب دارند پیشنهاد فرمایند ارائه نمونه کار نمره مثبتی داردکتاب به مجری در صورت هماهنگی ارسال خواهد … ویرایش کتاب شعر برای نشر – پارسکدرز

 30. خدمات ویرایش متن کتاب شما درکمترین زمان. ویراستاری کتاب توسط کارشناسان انتشارات ایزدقلم. محاسبه هزینه ویراستاری کتاب. راهنمای ویراستاری کتاب سفارش ویراستاری کتاب: ویرایش متن کتاب شما در کمترین زمان …

 31. ویرایش سوم کتاب های انگلیش فایل English File Third Edition یک دوره شش سطحی آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان است. این مجموعه از انتشارات آکسفورد و براساس سیستم بریتانیایی منتشر شده است. در واقع English File نسخه بریتیش مجموعه American English … مرجع آموزش زبان ایرانیان – دانلود ویرایش سوم کتاب های …

 32. ویرایش ، یک واژه ی فارسی است که در برابر کلمه ( Editing ) انگلیسی نهاده شده است و بیشتر دست اندرکاران نشر کتاب، مقالات و مجلات آن را پذیرفته اند. ویرایش از لحاظ دستوری اسم مصدر است و مصدر آن ویراستن است و معناهای مختلف آن در … ویرایش کتاب – مقاله ISI | موسسه پژوهش برتر

 33. زمان ویرایش ثبت نام کتاب های درسی 99 – 1400. ثبت نام کتب درسی پایه های ورودی ابتدایی و متوسطه که شامل پایه های اول ، هفتم و دهم می باشد از 8 تیر ماه آغاز شده و تا 20 مرداد ماه 99 ادامه خواهد داشت . هم چنین ثبت نام کتب درسی 99 – 1400 … ویرایش ثبت نام کتاب درسی 99 – 1400 – اصلاح سفارش

 34. معرفی کتاب. کتاب مکانیک سیالات (ویرایش هفتم) توسط آقای فرانک وایت نوشته شده است. آقای وایت استاد تمام رشته مهندسی مکانیک و مهندسی اقیانوس دانشگاه رُهب ایلند (University of Rhode Island) کشور آمریکا است. دانلود کتاب مکانیک سیالات وایت (ویرایش هفتم) بهمراه حل …

 35. او با هر دو گونۀ ویرایش کتاب آشنایی داشت، اما در هیچ نوشته‌ای از او اشاره‎ای به اشتراکات میان این دو شاخۀ ویرایش و سنخیت آن‎ها از یک جنس دیده نمی‎شود. در هر حال، ادیبان و محققانی همچون بدیع … ویرایش در ایران – پارسی‌انجمن

 36. مجموعه کتاب های Family and Friends با تمرکز بر روی مهارت های گفتاری و نوشتاری به همراه محتوای به روز و جذاب در ویرایش جدید و همچنین تصاویر جذاب و رنگی یکی از موثرترین مجموعه ها در زمینه یادگیری زبان انگلیسی می باشد. مجموعه کتاب های Family and Friends ویرایش دوم – فروشگاه …

 37. دانلود رایگان کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25 (Williams Obstetrics) با فرمت pdf (پی دی اف) و لینک مستقیم.. کتاب بارداری و زایمان ویلیامز در کنار کتاب بیماری های زنان ویلیامز، مجموعه ای بسیار ارزشمند در زمینه بیماری های … دانلود کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25 فرمت …

 38. عنوان کتاب: Engineering Mechanics Dynamics + Solution Manual. نویسندگان کتاب دینامیک مریام: James L. Meriam, L. G. Kraige, J. N. Bolton. فهرست فصل های کتاب دینامیک مریام ویرایش 8. فصل 1: آشنایی با دینامیک. فصل 2: سینماتیک ذرات دانلود حل المسائل دینامیک مریام ویرایش هشتم | PDF حل تمرین …

 39. گروه فرهنگی و انتشارات شهید هادی با همکاری خبرگزاری فارس، نسخه جدید کتاب سه دقیقه در قیامت را همزمان با عید غدیر خم در اختیار علاقه مندان به مطالعه قرار داد. ویرایش جدید از کتاب سه دقیقه در قیامت رسید+ دانلود …

 40. کتاب معادلات دیفرانسیل مقدماتی بویس (Boyce) ویرایش دهم نوشته آقای ویلیام بویِنش می‌باشد. آقای ویلیام بویس (William E. Boyce) دارای دکترا ریاضیات است. او عضو جامعه ریاضیادانان و جامعه ریاضیات کاربردی و صنعتی ایالات متحده آمریکا … کتاب معادلات دیفرانسیل مقدماتی بویس (Boyce) ویرایش دهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.