یادگیری زبان با میتیو یولدن

۱۰ ترفند یادگیری زبان از متیو یولدن مردی مسلط به ۹ زبان

متیو یولدن مترجمی که به ۹ زبان دنیا تسلط کامل داشته و با زبان‌های دیگری نیز آشنایی نسبی دارد از ترفندهای یادگیری زبان می‌گوید. وی به کارگیری این نکات را راز موفقیت در یادگیری زبان دانسته و توصیه اکید بر رعایت این نکات در یادگیری زبان دارد در ادامه با ترجمانو همراه باشید تا ترفندهای یادگیری زبان را از دیدگاه متیو بولدن بررسی کنیم.

۱-چرا می‌خواهید زبان دیگری را یاد بگیرید؟

یکی از مهم‌ترین ترفندهای یادگیری زبان از نظر متیو یولدن پاسخ به همین سؤال است. زبان آموز باید برای یادگیری زبان دلیل قانع کننده‌ای داشته باشد در غیر این صورت ممکن است در اواسط راه، زبان آموزی را رها کند. برای کسب موفقیت در هر کاری داشتن انگیزه مهم‌ترین اصل است. اگر ندانید علت یادگیری زبان چیست؟ هیچ انگیزه‌ای برای تکمیل روند یادگیری و تحمل سختی‌ها نخواهید داشت.

۲- یک دوست و شریک برای یادگیری پیدا کنید

داشتن یک دوست، یک همراه و کسی که او هم همچون شما علاقه مند به یادگیری زبان است و برای این کار انگیزه کافی نیز دارد، نعمتی است که نباید از دست بدهید. یکی از ترفندهای یادگیری زبان متیو یولدن، وجود برادر دوقلویی بود که او هم به یادگیری زبان علاقه فراوانی داشت. این دو یکدیگر را در یادگیری، صحبت کردن و تمرینات مختلف یاری می‌کردند. یک دوست مشتاق برای زبان آموزی شما را تشویق به یادگیری می‌کند.

۳- برای لمس بیشتر زبان، با خود صحبت کنید.

صحبت کردن همیشه در یادگیری زبان سودمند است. همه برادر دوقلو و یا دوست مشتاق به یادگیری زبان ندارند. صحبت کردن با خود اگر آگاهانه و به منظور یادگیری باشد تحت کنترل شماست و موضوع نگران کننده‌ای نیست. بلکه از ترفندهای یادگیری زبان صحبت کردن با خود و تمرین و تکرار آموزش‌های زبانی است. چند کلمه را در نظر بگیرید و با آن جملاتی را به صدای بلند تکرار کنید. آینه هم صحبت خوبی است به مرور شاهد پیشرفت در جمله سازی و حتی سخن رانی خواهید شد.

ترفندهای یادگیری زبان

۴- با دیگران صحبت کنید

صحبت کردن با خود ترفند جالب است ولی نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد. هدف از یادگیری هرچه که باشد نیازمند گفت و گو با دیگر افراد است. برقراری ارتباط با دیگران بدون صحبت کردن ممکن نیست و باید با افراد دیگر صحبت کنید. استفاده صحیح از فضای مجازی و اینترنت دنیایی است که می‌تواند به یادگیری زبان منجر شود. خلاق باشید و با عضو شدن در گروه‌های مکالمه، با افرادی به همان زبان صحبت کنید. عضویت در گروه‌های خارجی می‌تواند در نوشتار و گفتار شمار را یاری کند.

۵- یادگیری را شیرین کنید

آموزش و پرورش سنتی، همراه با آموزش‌هایی سخت‌گیرانه بود که این روزها دچار تحول بزرگی شده است. ترفندهای یادگیری زبان با سرگرمی و تفریح بسیار مؤثرتر از شیوه‌های قدیمی است. یک زبان جدید را با موسیقی، تماشای فیلم، همراه با نقاشی و بازی‌های بسیاری نیز می‌توان آموخت. شرکت در کلاس‌های آموزشی تنها راه یادگیری زبان نیست. تکرار دیالوگ‌های کاراکتر اصلی، تمرین خوبی برای صحبت کردن است. با کمی خلاقیت راه‌های زیادی را خواهید یافت.

۶- عالم بچگی از ترفندهای یادگیری زبان است

یادگیری زبان به شیوه بچکی یعنی این که همانند زمان کودکی از اشتباه نهراسید. کلمات را تکرار کنید تا متوجه اشتباه خود بشوید. تفکر بزرگسالان نمی‌تواند اشتباه را بپذیرد. همچون دوران کودکی صحبت کنید و بگذارید دیگران اشتباهاتتان را در زبان جدید اصلاح کنند از اشتباهات یاد بگیرید. زمانی خواهد رسید که بدون اشتباه و به طور کامل به یک زبان جدید صحبت خواهید کرد.

۷- کمی چالش ایجاد کنید و فقط به سراغ ساده‌ها نروید

همراه با پیشرفت در یادگیری، از اصطلاحات و لغات دشوارتر استفاده کنید. یادگیری زبان بدون خارج شدن از منطقه امن ممکن نیست. تمرین و تکرار موجب تسلط و رفع اشتباهات می‌شود ولی این پایان راه نیست. کلمات دشوارتری را وارد روند یادگیری کنید هرگز تصور نکنید همین مقدار برای یادگیری زبان کافی است.

۸- گوش دادن مهم‌تر از صحبت کردن است

بدون شنیدن هرگز نمی‌توان صحبت کرد. طرز ادای کلمات، لهجه و تلفظ صحیح همه با گوش دادن امکان پذیر است. کسانی که بیشتر گوش می‌دهند بهتر و روان‌تر نیز صحبت می‌کنند و در ادای کلمات مشکل کمتری دارند. از فایل‌های صوتی بهره گرفته و در اوقات فراغت، هنگام پیاده روی و بسیاری از موارد به این فایل‌ها گوش دهید. متیو یولدن ۴۰ درصد از پیشرفت خود را با گوش دادن به فایل‌های صوتی زبان اصلی به دست آورده است.

۹- به صحبت کردن مردم بومی نگاه کنید

طرز ادای کلمات در هر زبان متفاوت است. زبان و لب‌ها در هنگام صحبت کردن به زبان جدید، با زبان مادری تفاوت دارد. هر فرد با توجه به زبان مادری در ادای کلمات قادر است به نوعی از لب‌ها و زبان استفاده کند درواقع از نظر فیزیکی نیز باید آمادگی صحبت کردن به زبان جدی را ایجاد کرد. با نگاه کردن به کسی که به زبان اصلی صحبت می‌کند می‌توان متوجه این تغییر در چهره و حرکات زبان شد. تقلید از حرکات دهان در تلفظ صحیح کلمات بسیار مؤثر است امتحان کنید تا نتیجه را ببینید.

۱۰- از ترفندهای یادگیری زبان استفاده کنید

اگر نکات گفته شده را به کار نگیرید هیچ پیشرفتی در یادگیری زبان نخواهید داشت. خود را در محاصره کامل زبان جدید قرار دهید به این مفهوم که فیلم نگاه کنید، فایل‌های صوتی گوش دهید، در چت‌های زبان شرکت کنید و هر کاری که یادگیری بیشتر منجر می‌شوید را همراه با تفریح در زندگی وارد کنید. به مرور زمان چیزهای زیادی می‌آموزید که باید از آن استفاده کنید. هیچ‌گاه یادگیری را متوقف نکنید باید به حدی از تسلط رسیده باشید که دیگران متوجه صحبت‌های شما بشوند.

دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.