معرفی کتاب در رشته مکانیک  ۲۰۲۲

۱.

عنوان کتاب:Mechanical Engineering Design

نویسنده:Ansel C. Ugural

ناشر:Taylor & Francis Ltd

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۱۸

تعداد صفحات:‎ ۸۵۲

طراحی مهندسی مکانیک، ویرایش سوم تعادلی بین تئوری و کاربرد ایجاد می‌کند و دانشجویان را برای مطالعه پیشرفته‌تر یا تمرین حرفه‌ای آماده می‌کند. مفاهیم اساسی را تشریح می‌کند و تئوری لازم را برای به دست آوردن بینشی در مورد مکانیک با روش‌های عددی در طراحی ارائه می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۲.

عنوان کتاب:Sustainable Lubrication

نویسنده:Jitendra Kumar Katiyar

ناشر:‎ CRC Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۲/۷

تعداد صفحات:۹۲

این کتاب پیشرفت‌های اخیر در توسعه روان‌کننده‌ها و استفاده از آنها در سیستم‌های تریبولوژیکی مختلف را مرور می‌کند، از تماس‌های نانومقیاس گرفته تا مجموعه‌های ماکرو مقیاس با تمرکز ویژه بر انتخاب‌های روانکاری سبز پایدار از جمله سیالات پایه. چند نمونه و مطالعات موردی در مورد استفاده از روان کننده‌های مصنوعی  در متن کتاب گنجانده شده است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۳.

عنوان کتاب:Vibroacoustic Simulation

نویسنده:Alexander Peiffer

ناشر:‎ Wiley

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۲۷

تعداد صفحات:‎ ۴۸۰

شبیه‌سازی ارتعاشی رشته‌ای است برای مدل‌سازی و پیش‌بینی امواج صوتی و ارتعاش اجسام، سیستم‌ها یا سازه‌های خاص. این کار از طریق روش‌های اجزا محدود (FEM) یا تجزیه و تحلیل انرژی آماری (SEA) انجام می‌شود تا محدوده فرکانس کامل را پوشش دهد. در محدوده فرکانس متوسط، هر دو روش باید در یک رویکرد ترکیبی FEM/SEA ترکیب شوند. با انجام این کار، مهندسان می‌توانند شبیه‌سازی‌های ارتعاشی فرکانس کامل را در سیستم‌های فنی پیچیده مورد استفاده در هواپیما، قطار، اتومبیل، کشتی و ماهواره‌ها مدل‌سازی کنند. در واقع، رویکردهای هیبریدی به طور فزاینده‌ای در صنایع خودروسازی، هوافضا و ریلی استفاده می‌شود.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۴.

عنوان کتاب:Lubricant Analysis and Condition Monitoring

نویسنده:David Whitby

ناشر:Taylor & Francis Ltd

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۱

تعداد صفحات:‎ ۴۳۲

کتاب تجزیه و تحلیل روان کننده و نظارت بر وضعیت، مزایای شناسایی، برنامه ریزی، اجرا و استفاده از برنامه‌های نظارت بر وضعیت روان کننده و ماشین را برای افزایش طول عمر روان کننده‌ها و ماشین آلات، برای دستیابی به حداکثر بهره وری و سودآوری و در عین حال کاهش اثرات بر زباله‌ها و محیط زیست توضیح می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۵.

عنوان کتاب:A First Course in Aerial Robots and Drones

نویسنده:Yasmina Bestaoui Sebbane

ناشر:CRC Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۲/۲۴

تعداد صفحات:‎ ۲۳۲

اولین دوره آموزشی ربات‌های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین مقدمه‌ای در دسترس و دوستانه برای دانشجویان با روبات‌های هوایی و هواپیماهای بدون سرنشین فراهم می‌کند. پهپادها به‌عنوان فرصت‌هایی برای دانشجویان برای یادگیری جنبه‌های مختلف مهندسی هوافضا و طراحی ظاهر می‌شوند. این کتاب درسی روش‌هایی را برای حل مسائل و ارتقای مهارت‌های علمی دانشجویان ارائه می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۶.

عنوان کتاب:Autonomous and Connected Heavy Vehicle Technology

نویسنده:Rajalakshmi Krishnamurthi

ناشر:Academic Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۲۴

تعداد صفحات:‎ ۴۵۴

فناوری خودروهای سنگین خودران و متصل مبانی، تعاریف، فناوری‌ها، استانداردها و پیشرفت‌های آتی خودروهای سنگین خودران و متصل را ارائه می‌کند. این کتاب بینش‌هایی را در مورد مسائل مختلف مربوط به فناوری وسایل نقلیه سنگین ارائه می‌دهد و به کاربران کمک می‌کند تا راه حل‌های مستقل، متصل و شناختی از طریق همگرایی داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا، محاسبات ابری و تجزیه و تحلیل شناخت ایجاد کنند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۷.

عنوان کتاب:Handbook of Research on Heat Transfer

نویسنده:Suvanjan Bhattacharyya

ناشر:Nova Science Publishers Inc

زمان انتشار:۲۰۲۲/۲/۱۵

تعداد صفحات:‎ ۴۵۰

این کتاب از مشارکت متخصصان مختلف که افکار خود را در طی سال‌ها تدریس و تحقیق ارائه کرده‌اند، تشکیل شده  است. ایده این کتاب ارائه حوزه‌های تحقیقاتی مختلف انتقال حرارت است که کار در آنها ادامه دارد. این کتاب شامل تکنیک‌های افزایش انتقال حرارت، MHD، سلول‌های سوختی، سیستم‌های خورشیدی، سیالات نانو و غیره است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۸.

عنوان کتاب:Advances in Sustainable Machining and Manufacturing Processes

نویسنده:Kishor Kumar Gajrani

ناشر:‎ CRC Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۱۸

تعداد صفحات:‎ ۵۵۰

این متن مروری عمیق از پایداری در فرآیندهای ماشینکاری، چالش‌های حین ماشینکاری مواد برش سخت و روش‌های مختلف ماشین‌کاری سبز در دستیابی به پایداری ارائه می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۹.

عنوان کتاب:Hybrid Nanofluids

نویسنده:Zafar Said

ناشر:Elsevier

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۲۸

تعداد صفحات:۲۷۸

نانوسیالات ترکیبی: آماده‌سازی، مشخصه‌سازی و کاربردها تاریخچه نانوسیالات هیبریدی، تکنیک‌های آماده‌سازی، خواص ترموالکتریکی، رفتارهای رئولوژیکی، خواص نوری، مدل‌سازی نظری و همبستگی‌ها و تأثیر همه این عوامل بر کاربردهای بالقوه، مانند انرژی خورشیدی، خنک‌کننده الکترونیکی را ارائه می‌کند. چالش‌های آینده و حوزه کاری آینده نیز درمتن کتاب  گنجانده شده است. اطلاعات این کتاب خوانندگان را قادر می‌سازد تا تکنیک‌های جدید را کشف کنند، محدودیت‌های تحقیقاتی موجود را برطرف کنند، و نانوسیال‌های ترکیبی جدیدی ایجاد کنند که می‌توانند برای کاربردهای انتقال حرارت اجرا شوند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۰.

عنوان کتاب:Fundamentals of Thermodynamics

نویسنده:John Lee

ناشر:‎ CRC Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۲۷

تعداد صفحات:۱۶۴

این کتاب پوشش مختصری از مفاهیم اساسی ترمودینامیک ارائه می‌کند، زیرا برای حل مسائل مربوط به انرژی، نیرو و نیروی محرکه استفاده می‌شوند. همچنین عبارات ریاضی در مورد برگشت پذیری، کار، و تعادل را از ملاحظات فیزیکی و شهودی را نیز استخراج می‌کند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۱.

عنوان کتاب:Storing Energy

نویسنده:Letcher

ناشر:‎ Elsevier

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۲۴

تعداد صفحات:‎ ۸۷۲

ذخیره انرژی: با ارجاع ویژه به منابع انرژی تجدیدپذیر، ویرایش دوم به طور کامل بازنگری شده و به طور اساسی گسترش یافته است تا بحث‌های به روز و ضروری را ارائه دهد که از نیازهای انرژی آینده جهان و سیاست‌های تغییر آب و هوا پشتیبانی می‌کند. بخش‌های جدید ذخیره‌سازی انرژی حرارتی، ذخیره‌سازی جزر و مد، مسائل پایداری در رابطه با ذخیره انرژی و تأثیرات بر بازارهای انرژی جهانی را پوشش می‌دهند. سیستم‌های مختلفی از جمله مکانیکی/سینتیکی، حرارتی، الکتروشیمیایی و سایر مواد شیمیایی و همچنین سایر فناوری‌های نوظهور مورد بحث قرار گرفته‌اند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۲.

عنوان کتاب:Mechanical Engineering and Mechatronics Handbook

نویسنده:D. Kumar

ناشر:Mercury Learning & Information

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۳۰

تعداد صفحات:۵۵۶

این کتاب، مفاهیم اولیه مهندسی مکانیک و مکاترونیک، از جمله تنش و کرنش، مکانیک جامدات، موتورهای احتراق داخلی، مکانیک سیالات، سیستم‌های کنترل، تحریک، رباتیک، سیستم‌های الکترومکانیکی، هیدرولیک و غیره را پوشش می‌دهد. با استفاده از مثال‌های گام به گام و تصاویر متعدد، این کتاب با روشی خودآموز طراحی شده است که شامل تمرین‌های متنوع با پاسخ‌های مربوطه برای افزایش تسلط بر محتوا است. مهندسی مکانیک و مفاهیم مکاترونیک مجموعه مهارت‌هایی را در موضوعات بین رشته‌ای که در صنایع تولیدی مدرن مورد نیاز است، فراهم می‌کنند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.