معرفی کتاب در رشته زمین‌شناسی و معدن ۲۰۲۲

۱.

عنوان کتاب:Coastal Flood Risk Reduction

نویسنده:Samuel Brody

ناشر:‎ Elsevier

زمان انتشار:۲۰۲۲/۴/۲۹

تعداد صفحات:‎ ۴۴۸

با توجه به فقدان تحقیقات سیستماتیک و نیاز رو به رشد اجتماعی برای درک بهتر اثرات سیل، این کتاب ویرایش شده ارزیابی عمیق و مقایسه‌ای از مشکلات و راه حل‌های سیل را در دو مکان کلیدی ارائه می‌دهد: هلند و ساحل فوقانی تگزاس ایالات متحده. هر دو منطقه به شدت مستعد سیل هستند و اثرات نامطلوب مستمری را در طول تاریخ خود تجربه کرده‌اند. این کتاب برای محققان در مدیریت سیل، جغرافیدانان، هیدرولوژیست ها، مطالعات محیطی، و علوم اجتماعی و همچنین سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان در مراجع مدیریت سیل و صنایع مرتبط، منبع ضروری است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۲.

عنوان کتاب:Lake District: Landscape and Geology

نویسنده:Ian Francis

ناشر:The Crowood Press Ltd

زمان انتشار:۲۰۲۲/۷/۱

تعداد صفحات:‎ ۱۷۶

این کتاب به شما این امکان را می‌دهد که چشم‌انداز را بخوانید، بفهمید که سنگ‌های منطقه چگونه تشکیل شده‌اند، چگونه یخچال‌ها و رودخانه‌ها آبشارها و دره‌ها را ایجاد کرده‌اند، و چگونه تعامل انسان با زمین‌شناسی و آب و هوا به ایجاد منطقه دریاچه امروزی کمک کرده است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۳.

عنوان کتاب:Remote Sensing of Water-Related Hazards

نویسنده:Ke Zhang

ناشر:American Geophysical Union

زمان انتشار:۲۰۲۲/۴/۱

تعداد صفحات:۲۷۲

خطرات مرتبط با آب مانند سیل و خشکسالی تأثیرات جدی بر جامعه دارد. بروز آنها در دهه‌های اخیر افزایش یافته است، روندی که با تغییرات آب و هوایی مداوم ادامه خواهد یافت. اقدامات  لازم برای تطبیق و کاهش شدت آنها به تشخیص، نظارت و پیش بینی دقیق نیاز دارد که بیشتر آن با کمک فناوری‌های سنجش از دور ممکن می‌شود.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۴.

عنوان کتاب:The Basics of Groundwater

نویسنده:Melissa Clutter

ناشر:‎ Nova Science Publishers Inc

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۱۰

تعداد صفحات:۲۳۸

هیدروژئولوژی شاخه‌ای از زمین شناسی است که به مطالعه آب، هم در زیر زمین و هم در سطح زمین می‌پردازد. هدف این کتاب کمک به شما در درک سیستم‌های هیدروژئولوژیک در سطح عملی است. اگر در نهایت در زمینه‌ای مرتبط با هیدروژئولوژی کار کنید، احتمال زیادی وجود دارد که از شما خواسته شود نتیجه یک سناریوی مرتبط با آب را پیش بینی کنید. آیا آب زیرزمینی آلوده به منبع آب من می‌رسد؟ آیا پمپاژ چاه در خانه همسایه‌ام این پتانسیل را دارد که بر دسترسی من به آب تأثیر بگذارد؟ ترکیبات محلول در آب آشامیدنی من از کجا می‌آیند؟ شهر با چه سرعتی می‌تواند آب را پمپاژ کند تا تأثیرات آن بر آب‌های سطحی محلی به حداقل برسد؟ این‌ها همه سؤالات مهمی هستند که نیاز به دانش تخصصی دارند. از طریق این کتاب می‌خواهیم شما را با رشته تحصیلی (هیدروژئولوژی) آشنا کنیم که می‌تواند به پاسخ به این سؤالات کمک کند.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۵.

عنوان کتاب:Reeds Cloud Handbook

نویسنده:Oliver Perkins

ناشر:‎ Reeds

زمان انتشار:۲۰۲۲/۳/۳

تعداد صفحات:‎ ۱۲۸

این کتابچه جیبی برای کسانی که وقت خود را در خارج از منزل می‌گذرانند و می‌خواهند آب و هوا را بهتر درک کنند جذاب خواهد بود، مخاطبان هدف ملوانان و همچنین افرادی که به پیاده روی، ماهیگیری، دوچرخه سواری و غیره می‌روند، هستند. انواع ابرها، نحوه تشکیل آنها و الگوهای آب و هوایی مرتبط با آنها به تفصیل شرح داده شده است .

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۶.

عنوان کتاب:Climate Variability of Southern High Latitude Regions

نویسنده:Neloy Khare

ناشر:‎ Taylor & Francis Ltd

زمان انتشار:۲۰۲۲/۴/۷

تعداد صفحات:‎ ۳۰۸

این اولین کتابی است که مروری جامع از تحقیقات مربوط به تغییرات آب و هوایی انجام شده توسط محققان هندی از طریق ابتکارات در مناطق عرض جغرافیایی بالا در اقیانوس جنوبی ارائه می‌کند. این کتاب  تغییرات آب و هوایی، فعل و انفعالات هوا، دریا، یخ و جو و تأثیر تغییرپذیری آب و هوا بر یخ دریا و جو قطبی را در اقیانوس جنوبی و قطب جنوب توضیح می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۷.

عنوان کتاب:Rubber Structures in Oil and Gas Equipment

نویسنده:Jie Zhang

ناشر:‎ CRC Press

زمان انتشار:۲۰۲۲/۱/۱۶

تعداد صفحات:‎ ۱۷۸

محصولات لاستیکی به طور گسترده در تمام جنبه‌های حفاری و تولید نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرند که نقش مهمی در توسعه نفت و گاز دارند. عملکرد محصولات لاستیکی توسعه ایمن و کارآمد نفت و گاز را تعیین می‌کند. در این کتاب آزمایش لاستیک و مدل سازنده معرفی شده است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۸.

عنوان کتاب:The Field Description of Metamorphic Rocks

نویسنده:Dougal Jerram

ناشر:‎ Wiley-Blackwell

زمان انتشار:۲۰۲۲/۳/۲۴

تعداد صفحات:‎ ۱۹۲

این کتاب چگونگی دگرگون شدن سنگ‌ها و توده‌های سنگی را توضیح می‌دهد و مطالعه آن برای دانشجویان مقطع کارشناسی علوم زمین شناسی مفید است .

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۹.

عنوان کتاب:Large Rivers

نویسنده:Avijit Gupta

ناشر:Wiley-Blackwell

زمان انتشار:۲۰۲۲/۴/۲۸

تعداد صفحات:۱۰۴۰

این کتاب جذاب، الزامات زیست‌محیطی را برای ایجاد و نگهداری سیستم رودخانه‌ای را در بیش از دوازده رودخانه بزرگ از قاره‌های مختلف در محیط‌های فیزیکی متنوع، و اندازه‌های متفاوت و همچنین مدیریت رودخانه‌های بزرگ را توصیف می‌کند. رودخانه‌های بزرگی که از نظر وسعت همتا نیستند، موضوعی را روشن می‌کند که تا کنون راجع به آن تحقیقاتی انجام نشده است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۰.

عنوان کتاب:Rainfall

نویسنده:Renato Morbidelli

ناشر:‎ Elsevier

زمان انتشار:۲۰۲۲/۲/۷

تعداد صفحات:‎ ۵۰۲

مطالعه این کتاب برای دانشجویان رشته  کارشناسی ارشد هواشناسی، مهندسی عمران و محیط زیست، ژئوفیزیک، زراعت و علوم طبیعی و همچنین شاغلان در زمینه‌های هیدروژئولوژی، زراعت و مدیریت منابع آب مفید است.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۱.

عنوان کتاب:Water Always Wins

نویسنده:Erica Gies

ناشر:‎ Head of Zeus

زمان انتشار:۲۰۲۲/۵/۱۲

تعداد صفحات:‎ ۳۳۶

مشکل آب – سیل و خشکسالی شدید و مکرر – یکی از اولین نشانه‌های آشکار تغییرات آب و هوایی است. در همین حال، گسترش شهرها، کشاورزی صنعتی و زیرساخت‌های آب مهندسی شده اوضاع را بدتر می‌کند. وقتی تلاش‌های کنترلی ما با شکست مواجه می‌شوند، مجبور می‌شویم یک حقیقت ابدی را بشناسیم: دیر یا زود، آب همیشه پیروز می‌شود.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

۱۲.

عنوان کتاب:Geothermal Energy

نویسنده:Kriti Yadav

ناشر:Taylor & Francis Ltd

زمان انتشار:۲۰۲۲/۳/۳۰

تعداد صفحات:۱۴۵

این کتاب بر روی استفاده از انرژی زمین گرمایی در کشورهایی با مخازن آنتالپی کم تمرکز دارد. این کتاب مبانی انرژی زمین گرمایی، طبقه بندی منابع زمین گرمایی و اهمیت آنها از جمله واکنش، تولید، ارزیابی پتانسیل، تجزیه و تحلیل چشم انداز، چرخه حیات و ارزیابی‌های محیطی سیستم‌های ژئوترمال پیشرفته را پوشش می‌دهد.

جهت ترجمه این کتاب با تلفن ۴۷۸۵-۹۴۶-۰۹۱۲ تماس بگیرید.

دانلود رایگان مقاله از ایران پیپر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.